سوپ گوجه فرنگی. مقوی و مغذی

تهیه این سوپ ساده است و زمان زیادی نمی برد. به خاطر وجود مواد غذایی مفید و زود هضم برای بیماران خیلی خوب است.

سوپ گوجه فرنگی مفید و مغذی – عکس از cuisineaz.com

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره خواص و فایده های سوپ گوجه فرنگی بدانید، کافیست به خواص مواد اولیه آن نگاهی بیاندازید.

مواد لازم

گوجه فرنگی 4 عدد، سیب زمینی 1 عدد، پیاز کوچک 1 عدد، عصاره مرغ 1 بسته، جعفری 50 گرم و روغن 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه

گوجه فرنگی ها را پوست بکنید. آنها را در یک کاسه خرد کنید طوری که آبشان باقی بماند. پیاز را خرد کنید. سیب زمینی را رنده کنید. در یک قابلمه روغن را داغ کنید. سپس پیاز خرد شده را سرخ کنید. سیب زمینی رنده شده را به آن اضافه کنید. 2 الی 3 دقیقه سیب زمینی را تفت دهید. شعله را کم کنید و گوجه فرنگی های خرد شده را به همراه آبشان به قابلمه اضافه کنید. عصاره مرغ را به قابلمه اضافه کنید. 1 الی 1.5 ساعت قابلمه را روی حرارت نگه دارید. 5 دقیقه قبل از سرو سوپ برگهای جعفری را به آن اضافه کنید.

ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند کنید.

برای بازگشت به صفحه آشپزی اینجا کلیک کنید.

بیشتر بدانیم

اصلی ترین عنصر سوپ گوجه فرنگی، گوجه فرنگی و آب آن است. توجه کنید گوجه فرنگیها باید پوست کنده باشند. حل شدن عصاره مرغ کمی طول می کشد. بنابراین آنرا همان ابتدا به سوپ اضافه کنید. مقدار آن هم بسته به ذائقه شما دارد. اگر فکر می کنید سوپ کمی شور شده است مقدار عصاره مرغ را کم کنید.

بجای سیب زمینی رنده شده می توانید از رشته سوپ استفاده کنید. لازم نیست رشته سوپ را سرخ کنید یا تفت دهید. آنرا پس از ریختن گوجه فرنگی ها در قابلمه اضافه کنید.. اگر از سیب زمینی استفاده می کنید توجه کنید آنرا خوب تفت دهید تا آبش کشیده شود.

از جعفری قافل نشوید. جعفری عطر خوبی به سوپ شما می دهد. ضمن اینکه خواص فراوانی دارد.

Leave a Comment